+48 71 727 14 36
   +48 791 488 732
PAWLICA E-SHOP
  • Czech1134
  • English1138
  • Polish1139
  • Slovak

Techagro 2018

Świętujemy zwycięstwo w konkursie Grand Prix Techagro      

Kilka dni temu zakończyły się największe w naszym kraju targi rolnicze Techagro. Zróbmy więc małe podsumowanie. Firma Pawlica sp. z o. o. co roku bierze udział w targach Techagro, gdzie prezentuje interesujące nowości. W tym roku pokazywała gościom pięć nowych produktów. Dwa z nich były zgłoszone do walki o Grand Prix i dostały się do fazy finałowej. Chodzi o radarowy czujnik poziomu zboża w silosach Siemens oraz o platformę handlu płodami rolnymi GrainTerminal.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat targi TECHAGRO, SILVA REGINA, BIOMASA zdobyły uznanie jako prestiżowe imprezy skupiające wysokiej klasy specjalistów, będące jednymi z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie. Firma Pawlica sp. z o. o. bierze udział w targach od wielu lat. W tym roku po raz pierwszy produkty i usługi były prezentowane w nowym miejscu – pawilonie A1. W przeciwieństwie do lat poprzednich, nasze stoisko wyróżniało się nowoczesnym wyglądem, a także prezentowało więcej eksponatów. Odwiedzający mogli obejrzeć na przykład podajnik łańcuchowy SKANDIA służący do całkowitego opróżniania silosów, suszarkę STEL BiTurbo (posiada certyfikat za najniższe zużycie gazu przy suszeniu kukurydzy) czy też silosy produkcji BROCK, który wyróżnia się ofertą największych i najbardziej wytrzymałych modeli na świecie. Inną nowością była prezentacja radarowych czujników poziomu zboża w silosach SIMENS. Ten właśnie produkt wspólnie z platformą GrainTerminal został zgłoszony do walki o tytuł Grand Prix 2018. Obydwa eksponaty dotarły do fazy finałowej, dzięki czemu zasłużyły na nagrodę targów „produkt nominowany”.

Poziom zboża w silosach pod kontrolą

Radar Siemens Sitrans LR560  udostępnia obsłudze silosu dokładnie, szybkie i nieprzerwane informacje o poziomie i ułożeniu materiału w silosach od pierwszej zmiany poziomu, bez względu na kształt dna silosu – w tym również w przypadku silosu ze stożkowym lejem. Zwłaszcza w przypadku tego typu silosów, pomiar radarowy gwarantuje pewne i stabilne mierzenie w dolnej części stożka, nawet w przypadku skomplikowanych konstrukcji wewnętrznych. Informacje wyjściowe oraz ich dalsze opracowanie umożliwiają przeliczenie otrzymanych w czasie rzeczywistym danych na objętość materiału czy też jego masę. Wykorzystując w jednym silosie większej ilości radarów można również śledzić kształt stożka magazynowanego czy też wyładowywanego towaru. W tym przypadku można również kontrolować i oszacować ubytek masy magazynowanego materiału w okresie jego składowania. Brak części mechanicznych wewnątrz silosu (wystawionych na zapylenie czy zmianę temperatur) podnosi żywotność, wspiera bezobsługowość, a tym samym zmniejsza koszty obsługi. 

Handel płodami rolnymi bez pośredników

GrainTerminal to elektroniczna internetowa aplikacja pozwalająca na łatwą współpracę producentów i przetwórców w sektorze płodów rolnych, uruchomiona przez firmę Pawlica sp. z o. o. wiosną ubiegłego roku. Z GrainTerminal mogą korzystać wyłącznie zarejestrowani i zweryfikowani użytkownicy. Jest to proste narzędzie pozwalające na bezpieczny handel na terenie całej Europy Środkowej. Aplikacja ta pozwala połączenie oczekiwań sprzedawcy i kupującego, osiągnięcie ceny akceptowalnej dla obu stron oraz ustalenie harmonogramu fizycznego przemieszczenia płodów rolnych w trybie 24/7. Aplikacja zapewnia też bezpieczne transakcje finansowe dzięki rachunkom powierniczym. System zakłada tygodniowe harmonogramy, gdzie płatność o tydzień wyprzedza fizyczną ekspedycję towaru. W przypadku poprawnej dostawy, środki finansowe są przelewane z rachunku powierniczego w ciągu 48 godzin od wyładunku – 100% pewność dla obu stron.

Aplikacja www.grainterminal.cz działa w językach czeskim, polskim, niemieckim i angielskim i umożliwia komunikację w języku ojczystym. W przypadku zawarcia umowy wygenerowana zostaje umowa kupna-sprzedaży, która jest dwujęzyczna, zaś jej zgodność jest potwierdzona przez tłumacza przysięgłego.

Techagro 2018003.JPG
Techagro 2018002.JPG
Techagro 2018004.jpg
Techagro 2018005.jpg
Techagro 2018006.JPG
Techagro 2018007.JPG
Techagro 2018001.JPG
Techagro 2018008.JPG
Techagro 2018009.JPG
Techagro 2018010.JPG