+48 71 727 14 36
   +48 791 488 732
PAWLICA E-SHOP
  • Czech12
  • English369
  • Polish244
  • Slovak

Eksport

Eksport

W ostatnich latach firma Pawlica s. r. o. poświęca coraz więcej uwagi działalności za granicą. Czeski rynek jest mały i dlatego firma stara się wdrażać swoje technologie również w innych krajach. Oprócz Republiki Słowackiej, w której już od dłuższego czasu mamy swoje przedstawicielstwo, jesteśmy obecni również w Polsce. Zainteresowanie polskich plantatorów urządzeniami technologicznymi do przetwarzania płodów rolnych po zbiorach o wysokiej jakości jest na prawdę duże i dlatego tutaj nasza firma nie powinna mieć problemów z zamówieniami. Przed dwoma laty została otwarta nowa filia we Wrocławiu, która działa pod kierunkiem współwłaściciela, mgr inż. Sławomira Zembrzyckiego.

Podczas pierwszego, korzystnego sezonu w Polsce zostało zainstalowanych ponda 20 suszarni STELA łącznie z nowościami polegającymi ma dwustopniowym podgrzewaniu powietrza BiTurbo, cztery czyszczalnie Gebr.RUBERG oraz została wykonana kompletna modernizacja linii do przetwarzania płodów rolnych po zbiorach w GR Bojanowo. Aktualnie są zaplanowane następne projekty dotyczące budowy suszarni i kompletnych obiektów magazynowych z silosami BROCK, BIN i MFS.

W 2014 roku dla Firmy KONSPOL została wybudowana baza magazynowa wraz z dużymi silosami BROCK, suszarnią STELA oraz systemem transportowym. W roku 2013 firma Pawlica s. r. o. rozpoczęła działalność w innych krajach, a konkretnie w Słowenii. Tutaj pod szyldem firmy STELA Engineering GmbH., która jest jednostką wspólną dla firmy Pawlica i STELA LAXHUBER GmbH zrealizowano projekt dla rolno-spożywczej grupy Panvita, niedaleko miasta Maribor. Obok suszarni STELA BiTurbo o wydajności 100 t/godz. do kukurydzy została tu również dostarczona oczyszczarka wstępna Gebr. RUBERG RUV 200 i systemy transportowe Skandia. To wszystko w wykonaniu przeciwwybuchowym ATEX i zapyleniem do 10 mg/m3. Jednocześnie była wykonana modernizacja istniejących silosów. Marka STELA Engineering GmbH będzie im ciągle służyć do innych projektów we Wschodniej Europie realizowanych wspólnie z firmą STELA LAXHUBER GmbH.

Na tym nie kończy się lista działalności zagranicznej spółki Pawlica s. r.o.. Kolejne projekty linii do przetwarzania płodów rolnych po zbiorach są uruchamiane na przykład w Serbii, gdzie w niedługim czasie trzeba się spodziewać powstania kolejnej filii.