+48 71 727 14 36
   +48 791 488 732
PAWLICA E-SHOP
  • Czech11
  • Polish243
  • Slovak

Współczesność

Współczesność

Nasza spółka już od ponad 18 lat dostarcza w Republice Czeskiej wysokiej jakości urządzenia technologiczne do suszenia, czyszczenia i magazynowania nie tylko ziarna, ale i innych towarów masowych. Dobrze wiemy, jak ważne jest dla plantatora przetwórstwo płodów rolnych po ich zbiorze. Dzięki niemu mogą oni zwiększyć wartość wyprodukowanych płodów rolnych, a następnie sprzedać je z większym zyskiem. Dlatego specjalizujemy się w sprzedaży takich technologii, które są nie tylko przyjazne dla ziarna, ale jednocześnie bardzo niezawodne i wydajne. 

Nasza firma nie tylko wykona Państwu nową linię do przetwarzania zbiorów „pod klucz“, ale doradzi też, jak zrekonstruować istniejące linie. Przygotuje propozycję rozwiązania, opracuje projekt, zapewni dostawę urządzeń technologicznych na miejsce, wykona montaż mechaniczny całej technologii oraz związany montaż wyposażenia elektrycznego, sterowania i automatyki i zapewni uruchomienie linii do produkcji. Zawsze wykonujemy też szkolenie obsługi i uruchamiamy próbną produkcję. Rzeczą oczywistą jest zapewnienie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Przy projektowaniu linii do przetwórstwa artykułów rolnych po zbiorach i magazynów zbóż opieramy się o bogate doświadczenie naszych specjalistów. Maszyny stosowane w liniach do przetwarzania po zbiorach dobieramy w porozumieniu z klientem. W przypadku kluczowych maszyn opieramy się o najlepsze zagraniczne urządzenia technologiczne i współpracujące z nimi krajowe wyposażenie linii technologicznych.

Właściwy wybór najlepszych producentów i długotrwała współpraca z nimi umożliwia nam terminową realizację zarówno jednostkowych dostaw maszyn, jak i zestawów inwestycyjnych. Umożliwia to również dostawy technologii dostosowanej do naszych warunków. Długotrwałe poprawne stosunki z naszymi partnerami mają również zasadniczy wpływ na serwis i konserwację dostarczonych urządzeń. Przy pracach montażowych i realizacjach, jako firma inżynierska korzystamy z partnerskiego montażu i serwisu firm, z którymi wspólnie wykonujemy zamówienie.

Z badań i rozwoju też nie zrezygnowaliśmy. W chwili obecnej współpracujemy przy projektach z Uniwersytetem Medla w Brnie i Badawczym Instytutem Techniki Rolniczej w Ruzyni. Wspieramy wykorzystywanie źródeł ekologicznych i jesteśmy członkiem Czeskiego Stowarzyszenia Biomasy, CZ BIOM. Oprócz tego mamy certyfikat do instalacji kotłów do spalania biomasy firmy Verner. 

Główne biuro Pawlica s. r. o. znajduje się przy ul. Drnovské w Praze 6, Ruzyně. Została tutaj przed kilku laty wybudowana nowa siedziba, której częścią jest też magazyn części zamiennych. Wzrost aktywności firmy w zachodniej części Czech i na Połabiu wymagał otwarcia nowej filii w Opočně, na terenie firmy AT Com, s.r.o., która przed laty pomogła rozszerzyć nasze ośrodki serwisowe i montażowe w ČR.

 

Podczas minionych 19 lat „wyrosło“ pod okiem projektowych menedżerów i projektantów, wyszkolonych przez inż. Rudolfa Pawlicę CSc.          300 suszarni, w których przechowuje się 900.000 ton zboża i innych produktów masowych w ocynkowanych stalowych silosach“.