+48 71 727 14 36
   +48 791 488 732
PAWLICA E-SHOP
  • Czech110
  • English423
  • Polish358
  • Slovak

Silosy Everest - NOWOŚĆ

BROCK zaprezentował nowy typoszereg silosów EVEREST

Na podstawie rosnącego ogólnoświatowego zainteresowania składowaniem coraz większej ilości towarów masowych został zaprojektowany nowy model silosa EVEREST. Dzięki jego innowacyjnej konstrukcji silosy BROCK mogą mieć wysokość do 40 sekcji i średnicę do 47,6 m. Mowa tu o najwyższych wartościach na rynku, co dokumentuje wyjątkowość tej technologii.

Kompletną rekonstrukcje przeszła konstrukcja cylindrycznej części silosa i dachu. Umożliwia ona ekstremalne obciążenie 59 000 kg na czubku silosa. Tylko dla ciekawości, dotychczasowy największy silos BROCK był wybudowany w USA, niedaleko Chicaga w stanie Illinois. Ma średnicę 47,6 m i da się w nim zmagazynować 33 tys. ton zboża. Aby można było mówić o rzeczywiście długotrwałym składowaniu w dobrych warunkach, trzeba w silosie zapewnić odpowiednią wentylację. Wentylacja w silosach jest możliwa za pośrednictwem podłogi wykonanej w całości, jako ruszt albo za pomocą kanałów wentylacyjnych, które są prowadzone w płycie fundamentowej silosa, a ich kształt jest zaprojektowany zgodnie z wymaganiami stawianymi wentylacji. Nienormalna wysokość silosa generuje również ekstremalny nacisk na rusztowe panele ich podstawy. Patentowany kształt rusztów TRI-CORR z żebrem wzmacniającym w połączeniu z podporami PARTHENON cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością i odpornością nawet przy największych średnich naciskach generowanych przez słup ziarna. Samo doprowadzenie powietrza zapewniają wysokociśnieniowe wentylatory promieniowe czeskiej produkcji. Aby zapobiec powstawaniu kondensatu w przestrzeni pod dachem silosa instalujemy przeciwkondensacyjne wentylatory wyciągowe w wykonaniu Ex. Rozładunek silosa odbywa się najpierw grawitacyjnie przez wysyp, a potem za pomocą rotacyjnego freza rozładunkowego, który zapewnia całkowite opróżnienie silosa.

Silosy BROCK wyposażamy w lokalne oprogramowanie sterujące na platformie SIEMENS, które zapewnia obsłudze przegląd wszystkich podstawowych informacji. Informuje ono o przebiegu załadunku, napełnieniu silosa i temperaturze wewnątrz silosa. Są tutaj rozmieszczone wiszące przewody pomiarowe do kontroli temperatury, a czujniki są rozmieszczone co 1–1,5 m tak, aby mieć przegląd sytuacji na całej wysokości silosa. Silosy są również wyposażone w automatykę i stację meteorologiczną do uruchamiania wentylacji w zależności od temperatury zewnętrznej, wilgotności i czasu.

Wszystkie silosy BROCK dostarczane na rynek europejski są skonstruowane zgodnie z wymaganiami i zasadami specyfikowanymi, jako tzw. Eurokody 3 i można je ubezpieczyć od ryzyka.

Więcej w produktach Everest.

 

Největší silo BROCK EVEREST na světě stojí v Illionis v USA.
Sila na obilí BROCK EVEREST
Sila na obilí BROCK EVEREST
Sila na obilí BROCK EVEREST v Moravských Budějovicích
Sila na obilí BROCK EVEREST v Moravských Budějovicích

Materiały do pobrania

Leták Everest