+48 660 505 445 Servis
czech arrow

ZZN Pelhřimov a.s. uzyskał linię pożniwną w 19 tygodni!


W regionie Czeskich Budziejowic, gdzie od dawna brakowało pojemności magazynowej dla towarów rolnych, nasza firma wdrożyła kompletną linię pożniwną dla ZZN Pelhřimov a.s..

Pojemność magazynowa dla ZZN Pelhřimov a.s.

W regionie Czeskich Budziejowic, gdzie od dawna brakowało pojemności magazynowej dla towarów rolnych, nasza firma wdrożyła kompletną linię pożniwną dla ZZN Pelhřimov a.s.. Zapewniła ona pojemność magazynową w ośmiu amerykańskich silosach BROCK EVEREST o łącznej pojemności 13 815 ton towarów.

Projekt ten był planowany od pięciu lat, odkąd firma zakupiła grunt i rozwiązała problem wód gruntowych płynących na terenie, aby go nie zakłócać. Wdrożenie zostało spowolnione przez okres pandemii i późniejszy wzrost cen surowców. W kwietniu tego roku ogłoszono przetarg i podjęto decyzję o realizacji inwestycji. Pojemność magazynowa znacznie pomoże regionalnym rolnikom w przechowywaniu towarów i rozwiąże problem związany ze zbiorami w 2024 r. "Mieliśmy szczęście w przetargu, ponieważ zgłosiło się więcej firm" - zauważył inż. Zdeněk Kubiska, prezes zarządu, który przedstawił ceremonię. Wspomniał również, że wykonawcą dolnej części budowy był Agrostav Jihlava, który miał termin zakończenia budowy 23 czerwca i dotrzymał go. Konstrukcja została przygotowana i przekazana firmie PAWLICA s.r.o., zwycięzcy przetargu, dostawcy technologii. "My też nie wierzyliśmy, że uda się to zrobić do końca października" - wspomina pan Kubiska. Ostatecznie jednak zarówno firma budowlana, jak i PAWLICA dotrzymały terminów i "muszę im bardzo podziękować za wykonaną pracę. A jeśli chodzi o budżet, to również dotrzymali wszystkiego", dodał prezes i mógł zainaugurować nową linię.

Ponad 300 instalacji STELA w grupie PAWLICA

W imieniu naszej firmy PAWLICA przemówił i podziękował inż. Petr Pawlica MBA i zauważył, że "ten budynek to nasze maksimum, to nasza nowoczesna i kompletna dostawa magazynu zbożowego".

Podziękował projektantom, którzy dostosowali projekt do naszej technologii. Dominującym elementem są amerykańskie silosy Brock, których ciekawą cechą jest wbudowana w 100% perforowana podłoga zwana TRICOR, w tym przypadku dla rzepaku, w celu zminimalizowania strat. Silosy mają gładki dach bez otworów. Wentylacja znajduje się na obwodzie każdego silosu, co zwiększa jego trwałość. Linia jest wyposażona w przenośniki szwedzkiej marki SKANDIA o wydajności 100 t/h z serii Heavy duty. Dwie niemieckie myjki Gebr.Ruberg, do czyszczenia wstępnego i końcowego, a także niemiecka suszarnia STELA, która stała się kolejną instalacją w ramach czesko-słowacko-polskiej grupy Pawlica, która przekroczyła 300.

19 tygodni wdrażania!

Pawlica, dyrektor zarządzający firmy, również podkreślił rekordową realizację. Cały montaż linii trwał zaledwie 19 tygodni! Za to chcielibyśmy podziękować inż. Ondřejowi Bucherowi, kierownikowi całego projektu. Terminy zostały precyzyjnie dotrzymane.

Oprócz technologii, która jest obecnie najlepsza na świecie, bardzo korzystny jest fakt, że wszystko jest zarządzane komputerowo, mając tutaj mały i wysokiej jakości zespół. Faktem jest, że operator jest kluczowy na każdej linii. Jednocześnie jest też miejsce na potencjalną drugą fazę, "jest gotowa do dalszej rozbudowy pojemności magazynowej" - dodał dyrektor zarządzający PAWLICA.

Dostarczone technologie

  • 8 silosów magazynowych BROCK Everest seria E-04220, ø 12,8 m, h=19,9 m i całkowita pojemność 13.815 t
  • 1x zbiornik magazynowy BROCK, ø 6,4 m, h=20,2 m
  • 32x kabel zasilający, 4 szt./silos
  • Suszarnia STELA GDB-TN 1/9-S (9-pokładowa konstrukcja głównie do zbóż, ale może również suszyć kukurydzę)
  • Przenośniki Skandia H-100/h, podwójne ścieżki, wydajność 200 t/h
  • Urządzenie do czyszczenia ziarna GEBR.RUBERG RVS 100
  • Czyszczalnia wstępna ziarna GEBR.RUBERG RUV 100 - V2
  • 4 zbiorniki ekspedycyjne, 4,0 x 4,0 m, h= 8,7 m (na życzenie klienta odpady są zbierane w zbiorniku podziemnym, dwa pierwsze zbiorniki z lejem 60° i dwa zbiorniki ekspedycyjne z lejem 45°, które znajdują się w tylnej części) Zbiorniki mają konstrukcję zamkniętą, tj. bezpyłową. Napełniane przez przenośnik łańcuchowy. Lej wyładowczy ma standardową konstrukcję o pojemności 42 m3, tj. 33 t pszenicy i 29 t jęczmienia.
  • 2x pojemniki odbiorcze o konstrukcji bezodpadowej, każdy pojemnik odbiorczy może pomieścić do 75 t towaru w postaci pszenicy lub kukurydzy.
  • System ochrony przeciwpożarowej
Zapytanie do kierownika projektu

Śledź nas - Facebook

Dajcie nam znać...

soc soc